Strona główna » Medycyna estetyczna – co warto o niej wiedzieć?
Zdrowie i Uroda

Medycyna estetyczna – co warto o niej wiedzieć?

Do niedawna medycyna estetyczna kojarzona była wyłącznie z zabiegami związanymi z toksyną botulinową lub też kwasem hialuronowym. Dzisiaj wiemy, że jej spektrum jest znacznie szersze, a każdego dnia z jej możliwości korzystają tysiące osób. Nowoczesna medycyna estetyczna to nie tylko szansa na poprawienie naszego wyglądu, ale też możliwość rozpoczęcia znacznie lepszego życia. Jak to możliwe?

Szerokie spektrum działania medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna może zaproponować nam przede wszystkim działanie w takich obszarach jak ginekologia estetyczna, zabiegi frakcyjne, leczenie zmian skórnych (np. trądziku). Wśród chętnie wymienianych wyróżnia się także możliwości związane z usuwaniem nadmiernego owłosienia ciała, usuwaniem niechcianych tatuaży, redukowanie tkanki tłuszczowej, cellulitu.

Jak przygotować się do zabiegu medycyny estetycznej?

Chcąc skorzystać z dobrodziejstw jakie daje nam medycyna estetyczna przede wszystkim konieczne jest znalezienie odpowiedniej kliniki czy salonu zabiegowego, gdzie taki zabieg zostanie przeprowadzony pod okiem profesjonalisty. Wybierając daną placówkę zwracajmy uwagę na jej prestiż, wyposażenie, zatrudnionych lekarzy i specjalistów. Sprzęt dla medycyny estetycznej powinien być dostarczony od najlepszych producentów, którzy specjalizują się w tego rodzaju urządzeniach. Przed dopuszczeniem do zabiegu konieczna jest konsultacja – krótki wywiad lekarski pozwoli ustalić, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonywania konkretnych zabiegów. Po pozytywnym przejściu wywiadu lekarskiego kolejnym krokiem jest ustalenie daty zabiegu i odpowiednie do niego przygotowanie. W zależności od rodzaju zabiegu może być konieczna pomoc personelu gabinetu zabiegowego.