Strona główna » Laser na zmarszczki – zalety i skuteczność
Zdrowie i Uroda

Laser na zmarszczki – zalety i skuteczność

Laserowe odmładzanie twarzy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Wszechstronność laserów sprawia, że można zastosować je w celu niwelowania wielu niedoskonałości cery. Umożliwiają pozbycie się nie tylko zmarszczek, ale też przebarwień, blizn potrądzikowych czy rozszerzonych naczynek. Szukasz sposobu na skuteczne odmłodzenie twarzy bez ingerencji lasera? Sprawdź, czego może dokonać laser na zmarszczki.

Na czym polega działanie lasera na zmarszczki?

Laser emituje skupioną wiązkę światła o określonej długości fali, która działa poprzez wywoływanie tzw. fotouszkodzeń. Cząsteczki wody znajdujące się w skórze są podgrzewane, a wysoka temperatura wywołuje urazy termiczne. Uszkodzenia wywołane w skórze stanowią impuls do wzmożonych procesów regeneracyjnych, takich jak skracanie włókien kolagenowych i produkcja nowego kolagenu i elastyny – białek, z których zbudowana jest skóra.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie, w zabiegach odmładzających stosuje się najczęściej dwa rodzaje laserów na zmarszczki: frakcyjne o działaniu ablacyjnym lub frakcyjne nieablacyjne. Te pierwsze działają poprzez uszkodzenie zarówno wierzchniej, jak i wewnętrznej warstwy skóry. W tym przypadku efekt odmłodzenia wynika z głębokiego peelingu. Rekonwalescencja po zastosowaniu lasera ablacyjnego jest dość długa, ale wykazuje on skuteczne działanie w przypadku trudnych i głębokich zmian skórnych, takich jak bruzdy, blizny i rozstępy.

Laser frakcyjny nieablacyjny stanowi znacznie łagodniejsze narzędzie do odmładzania. Wywołuje bowiem uszkodzenia jedynie wewnątrz skóry, a nie na jej powierzchni. Po jego zastosowaniu nie jest potrzebna rekonwalescencja, ponieważ skóra szybko wraca do dobrej kondycji. Wadą tej metody jest to, że zwykle wymaga większej liczby powtórzeń dla uzyskania pożądanych efektów. Polecana jest w przypadku płytszych zmarszczek, drobnych przebarwień i w celu odświeżenia cery.

Zalety laserowego usuwania zmarszczek

  • Zabieg przy użyciu laserów na zmarszczki pozwala na osiągnięcie bardzo naturalnego efektu odmłodzenia.
  • Laser spłyca zmarszczki i wygładza powierzchnię skóry przy zastosowaniu stosunkowo mało inwazyjnych procedur.
  • Energię laserową wykorzystuje się również w cel redukcji innych niedoskonałości skóry, np. przebarwień, rozszerzonych porów, blizn i rozstępów.
  • Zabiegi laserowe odpowiednie są dla każdego rodzaju skóry, pod warunkiem że nie ma przeciwwskazań do ich zastosowania. Przed użyciem lasera na twarz odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, której celem jest dokładny wywiad z pacjentem.
  • Lasery na zmarszczki doskonale sprawdzają się w tzw. terapiach łączonych. W ramach jednej kuracji można zastosować kilka rodzajów laserów albo włączyć inne procedury, np. mezoterapię igłową czy zabieg ultradźwiękowy. Terapie łączone dają wyraźniejsze i trwalsze efekty niż pojedyncze zabiegi.

Skuteczność laserowego odmładzania twarzy

Laserowe odmładzanie twarzy zawsze wymaga wykonania serii zabiegów. Po jednej sesji efekt może być już widoczny, jednak dopiero po kilku powtórzeniach można mówić o jego trwałości. Seria zabiegów laserowych sprawia, że struktura skóry wyrównuje się i poprawia się jej napięcie. Dodatkowym efektem jest rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu cery. Aby przedłużyć efekty, należy powtarzać laseroterapię regularnie, według wskazań lekarza.

Więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej dowiesz się od ekspertów z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/