Strona główna » Zabiegi modelowania ciała – jak zwiększyć efekty diety i treningów?
Zdrowie i Uroda

Zabiegi modelowania ciała – jak zwiększyć efekty diety i treningów?

High fashion portrait of young beautiful sexy woman. Carefree model wearing pure pink lingerie with big breasts. Hot tanned blonde posing near wall in studio in summer swimwear bathing suit. Isolated

Dużo się ruszasz i odżywiasz się zdrowo, ale choć zrzuciłaś zbędne kilogramy, nadal dostrzegasz niedoskonałości w swojej sylwetce? Ruch i dieta mają niewielki wpływ na jędrność skóry, redukcję cellulitu czy zmniejszenie miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej uwarunkowanych genetycznie. Z takimi problemami mogą za to poradzić sobie zabiegi modelowania ciała. Sprawdź, z jakich procedur warto skorzystać, aby wzmocnić efekty diety i treningów.

Jak kosmetologia i medycyna estetyczna pomagają w modelowaniu ciała?

Zabiegi modelowania ciała opierają swoje działanie przede wszystkim na pobudzaniu procesów regeneracyjnych w głębi tkanki, dzięki czemu dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i napięcie skóry. Innym mechanizmem działania niechirurgicznych metod wyszczuplania ciała jest rozbijanie komórek tłuszczowych, które rozpadają się na prostsze związki, łatwe do przetworzenia i usunięcia przez organizm. Należy jednak pamiętać, że zabiegi modelowania ciała nie służą do odchudzania – zaznaczają eksperci z Kliniki La Perla Spa Lake Hill Resort w Sosnówce. Ich zadaniem jest pomaganie w tym, z czym dieta i treningi sobie nie poradziły.

Z jakich zabiegów modelowania ciała warto skorzystać?

Zabieg HIFU

Lifting bez skalpela to zabieg, który wykonuje się nie tylko na twarzy, ale również na całym ciele. Zabieg z użyciem technologii HIFU, czyli skoncentrowanych ultradźwięków, to sposób na ujędrnienie skóry i redukcję cellulitu. Urządzenie posiada możliwość działania na różnych głębokościach, dzięki czemu dociera do skóry właściwej, tkanki tłuszczowej oraz powięzi mięśniowej. Lifting HIFU zastosowany na brzuch czy uda poprawia napięcie skóry, zmniejsza miejscową otyłość i likwiduje takie problemy, jak cellulit. Co ciekawe, aby uzyskać optymalne efekty, wystarczy tylko jeden zabieg. Ostateczne rezultaty widoczne są po około 3 miesiącach.

Endermomasaż

Zabieg polega na intensywnym masowaniu całego ciała przy pomocy ergonomicznych głowic, które zasysają skórę, a następnie ją stymulują. Masaż podciśnieniem można połączyć z podgrzewaniem skóry i terapią światłem LED. Dzięki temu podczas zabiegu rozszerzają się naczynia krwionośne, poprawia się krążenie limfatyczne, a substancje odżywcze docierają do głębokich warstw skóry. Zabieg ten wykonuje się w serii kilku lub kilkunastu powtórzeń dla uzyskania najlepszych efektów modelowania ciała.

Lipoliza iniekcyjna

Pomocna w dążeniu do smukłej sylwetki jest również lipoliza iniekcyjna. Jest to mało inwazyjna procedura, która polega na wstrzyknięciu pod skórę preparatu zawierającego m.in. fosfatydyloholinę – substancję o działaniu lipolitycznym (rozkładającą tłuszcze złożone na prostsze). Co ważne, jest ona pochodzenia naturalnego i jest bezpieczna dla ludzkiego organizmu. Po serii 2-4 zabiegów można stracić nawet 4-5 cm w obwodzie ciała. Efekty jednak nie pojawiają się od razu, należy na nie poczekać około 3 tygodni.

Fala radiowa

W modelowaniu ciała mogą pomóc Ci również zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych. Mają one zdolność do ujędrniania skóry i redukcji tkanki tłuszczowej. Fale radiowe stymulują procesy regeneracyjne w komórkach, dotleniają i odżywiają organizm. Pod ich wpływem poprawia się mikrokrążenie, zwiększa kurczliwość włókien mięśniowych oraz następuje drenaż limfatyczny. W celu osiągnięcia długotrwałych rezultatów zalecane jest wykonanie serii 4-8 powtórzeń.

Zabieg modelowania ciała powinien zostać wykonany przez doświadczonego kosmetologa lub lekarza. Jeśli szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej, odwiedź Find Beauty Expert.

lewashere.com https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/ https://szczecinek.com/artykul/analiza-rynku-porownywarek/1534363