Strona główna » Herbaty BIO – odmiany z całego świata
Zdrowie i Uroda

Herbaty BIO – odmiany z całego świata

Herbata to prawdopodobnie najpopularniejszy napój pity przez człowieka. Herbatę pijemy praktycznie wszyscy niezależnie od miejsca zamieszkania. Obecna jest we wszystkich kulturach i sięgamy po nią niezależnie od wieku. Nie ma co się dziwić. W zależności od gatunku posiada ona różne właściwości. Pomoże nam się ogrzać, nabrać energii i wzmocnić odporność. Świat herbat jest pełen smaków, aromatów i kolorów. Poznaj go razem z nami!

Rodzaje herbaty BIO

Smak i aromat herbaty w dużym stopniu zależy od warunków, w jakich dojrzewała oraz sposobu jej późniejszej obróbki, a nawet  jest sposób zbierania liści. Pierwsze zapiski, z których dowiadujemy się o herbacie, pochodzą z X wieku p.n.e. Tradycja jej picia rozpowszechniła się w starożytnych Chinach skąd przybyła do Europy. Dziś jest to już napój międzynarodowy pity w każdym zakątku globu. W niektórych krajach traktowana wręcz ceremonialnie jak w Japonii czy zwyczajowo jak w Anglii.  Wyróżnia się wiele różnych odmian herbaty BIO, na przykład: herbata indyjska, herbata cejlońska, herbata brazylijska czy herbata chińska. Są to odmiany należące do herbat czarnych, czyli u nas zdecydowanie najpopularniejszych. W zależności od miejsca pochodzenia zmieniają się jej właściwości. Po herbatę zieloną sięgnąć powinniśmy gdy brakuję nam energii, ponieważ posiada ona właściwości pobudzające. Na różne dolegliwości pomóc mogą herbaty ziołowe, między innymi rumiankowa, nagietkowa czy z melisy.

 

Właściwości herbaty BIO

Duża liczba przeciwutleniaczy zawartych w herbacie doskonale chroni organizm człowieka przed wszelkiej maści komórkami rakowymi. Substancją pełniącą ważną rolę jest  garbnik o nazwie tanina, który pomaga usuwać toksyny z organizmu. Tak więc regularne picie herbaty utrzymuje nasz organizm w dobrej kondycji. W przypadku herbatek ziołowych właściwości zdrowotne zależą od rodzaju zioła użytego do jej zaparzenia. Nasz ekologiczny sklep online posiada w sprzedaży herbaty BIO z całego świata. Dajemy Ci możliwość znalezienia swojej ulubionej, która umilać będzie twoje wieczory. Sprawdź naszą ofertę i ciesz się bogactwem smaków i aromatów – Bio sklep24.

 

zobacz wiecje live url zobacz wiecje