Strona główna » Dlaczego panie powinny zdecydować się na metodę żelową zdobienia paznokci?
Zdrowie i Uroda

Dlaczego panie powinny zdecydować się na metodę żelową zdobienia paznokci?

Metoda żelowa zdobienia paznokci rekomendowana jest przede wszystkim przedstawicielkom płci pięknej, które nie dysponują czasem na systematyczne malowanie płytek paznokciowych. Panie mogą dzięki temu zyskać piękny, a także trwały efekt, który będzie w stanie utrzymać się nawet przez kilka tygodni. Na czym dokładnie polega metoda żelowa zdobienia paznokci?

Czym dokładnie są paznokcie żelowe?

Żelowe paznokcie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jest to bowiem sposób na zdobienie płytek paznokciowych. Metoda żelowa zdobienia paznokci zalecana jest paniom posiadającym słabe, krótkie, a także łamliwe paznokcie.

Warto zaznaczyć, że żelowa emalia wyschnie jeżeli zostanie odpowiednio potraktowana światłem lampy UV lub LED, które je właściwie utwardzi. Należy mieć świadomość, że metoda wykonywana jest w trzech prostych krokach. W pierwszej kolejności trzeba nałożyć lakier bazowy, następnie budujący, a na koniec konieczne jest pomalowanie płytek paznokciowych nawierzchniową warstwą.

W jaki sposób można wykonać paznokcie żelowe?

W celu wykonania paznokci żelowych konieczne jest przede wszystkim skrócenie, a następnie opiłowanie płytki paznokciowej. Kolejnym etapem jest oczyszczenie i odtłuszczenie paznokci specjalnym preparatem. Nie można oczywiście zapomnieć, by w międzyczasie odsunąć skórki. Baza może być zatem nałożona dopiero po krótkim przygotowaniu płytek paznokciowych. Konieczne jest także odpowiednie dopasowanie szablonu do paznokci za pomocą pilnika.

W tym momencie można spokojnie przystąpić do modelowanie żalów przy wykorzystaniu budującej emalii. Osoba wykonująca zabieg przy nakładaniu kolejnych warstw lakieru tworzy kształt płytek, który został wcześniej wybrany. Następnie należy właściwie je wyprofilować i wykończyć przez nałożenie nawierzchniowej warstwy. Każdy z nałożonych lakierów musi być oczywiście utwardzony za pomocą lampy LED lub UV.

Czy paznokcie żelowe są trwałe?

Przedstawicielki płci pięknej muszą zdawać sobie sprawę, że paznokcie żelowe w zdecydowanej większości przypadków są w stanie utrzymać się w praktycznie nienaruszonym stanie (bez odpryskiwania i pękania) od jednego do czterech tygodni.

Wszystko uzależnione jest oczywiście od tempa wzrostu płytek. Rekomendowane jest zatem regularne ich uzupełnianie. Konieczne jest także dbanie o paznokcie. Zalecane jest unikanie kontaktu z różnego rodzaju detergentami czy rozpuszczalnikami. Każda przedstawicielka płci pięknej powinna przynajmniej raz zdecydować się na metodę żelową zdobienia paznokci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/ metoda żelowa zdobienia paznokci.