Strona główna » Koloryzacja włosów – sposoby na zadbaną fryzurę
Zdrowie i Uroda

Koloryzacja włosów – sposoby na zadbaną fryzurę

Koloryzacja włosów to dzisiaj sztuka, którą mistrzowie fryzjerstwa doprowadzili do perfekcji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych preparatów koloryzacyjnych możliwe jest osiągnięcie wymarzonego koloru włosów, przy jednoczesnej ich ochronie. Wiele mówi się dzisiaj o tym, jak farby koloryzujące pielęgnują włosy – jakie produkty wybierać do i po koloryzacji? Oto kilka wskazówek!

Koloryzacja włosów – czy potrzebna?

Koloryzacja włosów wybierana jest przez zdecydowaną większość pań odwiedzających salony fryzjerskie. Ten rodzaj zabiegów pozwala nie tylko na wyrównanie naturalnego koloru lub też jego pogłębienie, ale przede wszystkim na ukrycie siwych włosów, które mogą obniżać wrażenia estetyczne.

Jakie farby do włosów wybierać?

Profesjonalna farba do włosów nie tylko dokładnie kryje włos, ale również zabezpiecza go przed czynnikami środowiskowymi. Współcześnie producenci farb do koloryzacji prześcigają się w pomysłach na dodatkową pielęgnację, uzupełniając swoje produkty o naturalne olejki roślinne, wyciągi z ziół i owoców. Standardem jest także dostępność produktów zawierających cenne witaminy i mikroelementy, których zadaniem jest odżywianie włosów. W szerokim wachlarzu produktów koloryzacyjnych znajdziemy zarówno klasyczne farby, jak i farby rozjaśniające czy wzmacniające naturalny kolor. Taka różnorodność sprawia, że każdy kupujący znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jak dbać o włosy koloryzowane?

Regularna koloryzacja włosów może osłabiać ich strukturę, dlatego tak ważne jest dbanie o kondycję włosa. Po koloryzacji zalecane jest zastosowanie odżywki lub balsamu odżywczego, który pomoże odbudować naturalną barierę ochronną. Dobrym pomysłem jest stosowanie co jakiś czas kuracji do włosów, aby wzmocnić cebulki i strukturę włosa. Z pewnością z pomocą i poradą przyjdzie także nasz fryzjer, który podpowie, jakie produkty warto stosować, aby zachować jednocześnie zdrowie włosa, jak i piękny kolor.

m.pl https://www.travelmaniacy.pl/artykul ital-system.pl