Strona główna » Wielofunkcyjne filtry do wody kranowej
Dom i Wnętrze

Wielofunkcyjne filtry do wody kranowej

Filtry wody do dzbanków są bardzo powszechnym akcesorium, które wykorzystywane jest przez wiele osób. Czasem zdarza się, że woda kranowa jest wodą zanieczyszczoną czy nachlorowaną co przeszkadza w jej codziennym użytkowaniu. Zapach i smak wody odbiega od czystej i przejrzystej wody. Tak się składa, że filtry wody do dzbanka Brita Fill&Enjoy FUN potrafią zlikwidować ten problem i przekształcić wodę kranową w wysoko – jakościową wodę do codziennego użytku.

Filtry do wody kranowej – czy wszystkie są takie same?

 

W społeczeństwie utarło się, że wszystkie filtry do wody kranowej są jednakowe. Tak się składa, że to nie do końca prawda. Niektóre filtry bardziej trafiają w wymagania niektórych użytkowników, którzy oczekują od filtrów nieco więcej. Same filtry oczyszczają zanieczyszczoną wodę kranową jednak niektórzy chcieliby pić czystą, ale i zmineralizowaną wodę. W takim przypadku bardzo dobrym wyborem są filtry uzdatniające wodę zaopatrując ją jednocześnie w jony magnezu. Takie filtry będą najodpowiedniejsze dla osób regularnie korzystających z aktywności fizycznej w trakcie której tracą wiele minerałów.

Innym przykładem mogą być specjalne filtry alkalizujące. Woda o wyższym pH jest wskazana dla osób posiadających różnorodne chorobowe przypadłości. Tak się składa, że również takie filtry są dostępne w obiegu. Inną grupą są filtry specjalnie zmiękczające wodę, z których korzystają osoby często wykonujące kawę bądź herbatę. Zmiękczona woda o wiele lepiej zachowuje się podczas podgrzewania w urządzeniach domowych redukując ryzyko powstawania kamienia. W wyniku użytkowania takiej wody nie trzeba tak często odkamieniać własnych urządzeń domowych co jest po prostu wygodne i bezpieczne.

Podsumowanie

 

Jak widać filtry do wody kranowej nie są jednolitą grupą, z której powinno się korzystać każdego dnia. Filtry do wody kranowej mogą być odpowiednio dostosowane do potrzeb danej osoby sprawiając, że rośnie grono zainteresowanych nimi osób. Jednak jak widać nie ma się co dziwić! Wydatki cały czas rosną, a woda butelkowana tylko drożeje.