Strona główna » Stoliki kawowe – element niezbędny w salonie!
Dom i Wnętrze

Stoliki kawowe – element niezbędny w salonie!

Wygodny salon nie musi być duży – ważne jest, by miejsce to było dostosowane do potrzeb domowników. Salony służą jako miejsca relaksu, wypoczynku, ale też przestrzeń do spotkań w gronie rodziny. Poza wygodną sofą wypoczynkową, warto wybrać też stoliki kawowe. Szeroki wybór stolików z pewnością zachwyci!

Stoliki kawowe w wersji industrialnej!

Zaprojektowanie wygodnego salonu nie jest trudne – zanim jednak zaczniemy wybierać meble, warto zastanowić się nad stylem tego pomieszczenia. Wśród najchętniej wybieranych trendów wybiera się dzisiaj styl loftowy, który do niedawna był kojarzony wyłącznie z restauracjami, klubami. Styl loftowy dla wielu wydaje się być surowy – to jednak tylko wrażenie. W aranżacjach industrialnych króluje prostota, ponadczasowa elegancja oraz trwałe materiały. Wnętrza loftowe uzupełniane są o konkretne tworzywa i materiały: lite drewno, metal, szkło hartowane, naturalny kamień, cegły. Zastosowane kolory to czerń, biel, beże, brązy, grafit, szarość. Salony w stylu loft to pomieszczenie jasne, przestronne, zaaranżowane w sposób przemyślany. Elementem, którego nie może w nich zabraknąć są stoliki kawowe, które pozwolą na podejmowanie domowników i gości pysznymi przekąskami czy kawą.

Czy stoliki kawowe loft są trwałe?

Wiele osób zastanawia się, jak tworzone są stoliki kawowe do przestrzeni industrialnych. Meble takie przyjmują podwójną rolę: są funkcjonalnym dodatkiem, ale też dekoracją, gdyż we wnętrzach loftowych brak jest klasycznych ozdób. Stoliki kawowe posiadają stabilne, metalowe konstrukcje, ich blaty wykonane są z litego drewna – w tym celu używa się przede wszystkim drewna dębowego lub bukowego. Stoliki kawowe dostępne są w różnych rozmiarach – bez trudu dopasujemy ten dodatek do konkretnego wnętrza.