Strona główna » Meble kuchenne – zestawy dopasowane do potrzeb
Dom i Wnętrze

Meble kuchenne – zestawy dopasowane do potrzeb

Planując remont kuchni, jednym z najważniejszych zagadnień są meble kuchenne – zestawy mebli proponują dzisiaj topowi projektanci, wskazując na najważniejsze cechy idealnej zabudowy kuchennej. Jakie meble wybrać, by kuchnia była zarówno praktyczna, jak i elegancka? Na co zwracać szczególną uwagę?

Trwałe meble kuchenne – zestawy tworzone z płyt meblowych

Trwałość to zdecydowanie najważniejsza cecha, jaką powinny odznaczać się meble kuchenne – zestawy oferowane dzisiaj tworzone są przede wszystkim z płyt meblowych laminowanych i lakierowanych. Tworzywa te odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie pary wodnej. Meble laminowane i lakierowane doskonale wpisują się w nowoczesne trendy – jasne, gładkie i lśniące powierzchnie są chętnie wykorzystywane do aranżowania klasycznych wnętrz kuchennych, jak i aneksów. Nowoczesne meble kuchenne odznacza duży wybór elementów w ramach kolekcji. Pozwala to na dowolną zabudowę oraz wybranie takich szafek czy regałów, które spełnią oczekiwania klienta. W nowoczesnych kolekcjach odchodzi się od klasycznych uchwytów czy gałek – zamiast nich stosowane są systemy bezuchwytowe, również głębokie frezy służące za uchwyty.

Dekoracje i meble kuchenne – zestawy, które oczarują!

Elegancja to element, którym powinny odznaczać się dzisiaj meble kuchenne – zestawy o wyjątkowej urodzie znaleźć można bez trudu. Podstawą jest szeroka paleta barw – meble dostępne są w dowolnym kolorze. Klasyczne barwy uzupełniają dekory imitujące naturalne drewno, ale również kamień. Niebanalnym pomysłem na urozmaicenie wnętrza kuchennego są fronty zdobione głębokimi frezami – takie meble idealnie wpisują się w styl rustykalny czy angielski. W klasycznych zestawach kuchennych znaleźć można też witryny z przeszkleniami.