Strona główna » Wyjątkowe miejsce wypoczynkowe blisko domu
Dom i Wnętrze

Wyjątkowe miejsce wypoczynkowe blisko domu

Jak zaaranżować taras, by stał się on naszą letnią oazą wypoczynku i spokoju? Z pomocą przychodzą nam liczni producenci mebli ogrodowych, którzy co roku prezentują ciekawe meble i dodatki outdoorowe, które pozwolą stworzyć spójną, estetyczną przestrzeń. Na co zwracać szczególną uwagę? Oto kilka propozycji!

Nowoczesny taras z kompletem technorattanowym

Szukając idealnych mebli ogrodowych pamiętajmy o tym, że mają być one nie tylko eleganckie i wygodne, ale przede wszystkim: zabezpieczone przed uszkodzeniami i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Wśród rekomendowanych kompletów często wymienia się zestawy technorattanowe, które są doskonale znane polskim odbiorcom. Dzisiaj projektanci przedstawiają je w zupełnie odświeżonej wersji.

Komplety technorattanowe zaskoczą nas przede wszystkim designem i kolorystyką: projektanci połączyli nowoczesne wzornictwo oraz ciekawą kolorystykę. W efekcie klient może wybierać pomiędzy sofami narożnymi, fotelami, krzesłami, leżankami ogrodowymi i licznymi dodatkami, tworząc swój wymarzony kącik wypoczynkowy. Technorattan do złudzenia przypomina klasyczny rotang, jednak jego struktura nie jest porowata, więc nie chłonie wilgoci, brudu. Czyszczenie takich mebli nie zajmie wiele czasu. Stelaże wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo – takie zabezpieczenie sprawia, że stelaż nie jest podatny na działanie rdzy.

Dodatki na tarasie – a może donice XXL?

Jak sprawić, aby miejsce wypoczynkowe było jeszcze bardziej dostosowane do naszych potrzeb? Z pewnością warto postawić na rośliny – donice XXL pomogą nam stworzyć zielone ogrodzenie od wścibskich spojrzeń sąsiadów: wystarczy umieścić w nich karłowate choinki czy krzewy kwitnące. Dobrym pomysłem jest także wybranie parasole ogrodowego, który ochroni nas przed słońcem.

yviewphoto.com https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ epismo.org