Strona główna » W poszukiwaniu sposobów na skuteczną komunikację w social media
Technologia

W poszukiwaniu sposobów na skuteczną komunikację w social media

Facebook od wielu lat jest platformą pozwalającą na komunikowanie się z bliskimi, ale również na informowanie o wszelkich zmianach w naszym życiu. Facebook wraz ze swoim rozwojem zmienił się z przestrzeni przeznaczonej dla grup znajomych w miejsce, gdzie firmy mogą skutecznie promować swoje produkty i usługi. Chcąc wypłynąć na szerokie wody i pokazać swoją markę szerszemu gronu odbiorców warto zainteresować się stworzeniem konta firmowego, które będzie naszą wizytówką w social media.

Stwórz spójny plan działania

Podstawą działania w social mediach jest odpowiednio skonstruowany plan działania, najlepiej na kilka miesięcy do przodu. Podczas prac nad takim planem powinni nam towarzyszyć specjaliści od contentu, reklamy, kreatywne zespoły odpowiedzialne za komunikacje. Istotne jest stworzenie takiej komunikacji, która pozwoli na stopniowe zwiększanie grupy odbiorców oraz stałe angażowanie tych obserwujących, którzy znają już nasze produkty czy usługi.

Przedsiębiorcy popełniają dzisiaj wiele błędów podczas prowadzenia firmowych profili w social media. Przede wszystkim problemem jest brak konsekwencji oraz systematyczności. Dodawanie informacji raz na kilka tygodni sprawi, że domyślnie nasz profil stanie się mniej widoczny i rzadziej wyświetlany nawet dla tych, którzy obserwują nas od dawna.

Jak poradzić sobie z prowadzeniem konta w social media?

Chcąc profesjonalnie podejść do tematu prowadzenia firmowego konta w social media warto wybrać szkolenie z prowadzenia Facebooka. Profesjonalne szkolenia pozwolą nam zrozumieć mechanizmy działania algorytmów portali społecznościowych i lepiej dopasować nasz przekaz i treść do konkretnych odbiorców. Na szkoleniach omawiane są również tematy związane ze skuteczną, płatną reklamą na Facebooku.