Strona główna » Huawei P40 i P40 Pro – czym się różnią i który model wybrać?
Technologia

Huawei P40 i P40 Pro – czym się różnią i który model wybrać?

Seria smartfonów Huawei P40 i P40 Pro swoją premierę miała wiosną 2020 roku. Te flagowe modele, będące kontynuacją popularnej linii P30, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród fanów dobrego designu i technologii – zwłaszcza fotografii mobilnej. Jeżeli i Ty zastanawiasz się nad zakupem jednego z najnowszych smartfonów Huawei, sprawdź nasze porównanie i wybierz swój model.

 Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie przydatne funkcje znajdziesz w smartfonach Huawei P40 i P40 Pro?
  • Czym różnią się oba te modele?
  • Jak prezentują się ceny Huawei P40 i Huawei P40 Pro?

Huawei P40 i Huawei P40 Pro – jakie są nowe smartfony chińskiego producenta?

Pierwszym elementem wyróżniającym najnowsze smartfony Huawei z linii P na tle konkurencji jest eleganckie i oryginalne wzornictwo. Zarówno model P40, jak i P40 Pro są dostępne w trzech odcieniach: matowej czerni, srebrnym i perłowym. Uwagę przykuwa zwłaszcza ta druga, bardzo oryginalna, mieniąca się kolorami obudowa, choć wybór jest oczywiście kwestią gustu.

Tym, co rzuca się w oczy na równi z ciekawą kolorystyką, jest wyspa z aparatami fotograficznymi. Omówimy je dokładnie dalej, natomiast na uwagę na pewno zasługuje fakt, że główny aparat w obu modelach bazuje na wyjątkowo dużej matrycy 1/1.28 cala i zestawie filtrów RYYB – umożliwia to uzyskanie wysokiej jakości zdjęć nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Ponadto jakość fotografii w nowych smartfonach Huawei wspierają zaawansowane algorytmy AI, pozwalające na uzyskanie perfekcyjnych portretów i selfie.

Huawei P40 i Huawei P40 Pro zostały wyposażone w procesor Kirin 990 5G działający w technologii 7nm+ EUV, który zapewnia wysoką wydajność i płynność pracy. Oba modele posiadają też ten sam układ graficzny oraz układ NPU odpowiadający za działanie sztucznej inteligencji. W obu porównywanych smartfonach znajdziesz także ekran OLED odwzorowujący 16,7 mln kolorów. A zatem niezależnie od tego, który model wybierzesz, na pewno nie będziesz zawiedziony jakością.

Huawei P40 i P40 Pro – najważniejsze różnice

Czym różnią się modele Huawei P40 i Huawei P40 Pro? Ten pierwszy ma na pokładzie trzy aparaty: główny 50 Mpix, ultraszerokokątny 16 Mpix oraz aparat z teleobiektywem 8 Mpix. W Huawei P40 Pro oprócz tego znajdziesz dodatkowo aparat 3D do pomiaru głębi, zaś aparat z teleobiektywem 12 Mpix umożliwia wykonywanie większych zbliżeń (5-krotny zoom optyczny i 10-krotny hybrydowy w wersji Pro vs. zoom odpowiednio 3- i 5-krotny w modelu podstawowym). W Huawei P40 Pro na uwagę zasługuje też ultraszerokokątny obiektyw filmowy w aparacie 40 Mpix, pozwalający uzyskać bardziej spektakularne efekty, w tym np. kręcić wideo 4K przy słabym oświetleniu, filmować z teleobiektywem, w ultrazwolnionym tempie itp. Osoby, które na poważnie myślą o fotografii mobilnej i kręceniu wideo, zdecydowanie powinny więc wybrać Huawei P40 Pro.

Do innych różnic między modelami smartfonów Huawei z serii P należą: wymiary i waga (P40 Pro jest większy i odrobinę bardziej masywny), pamięć (8 GB RAM + 128 GB ROM w wersji podstawowej i 8 GB RAM + 256 GB ROM w wersji Pro) oraz pojemność baterii (3800 mAh vs. 4200 mAh). A skoro mowa o baterii, inne są też ładowarki w zestawie – do Huawei P40 Pro dołączona jest ładowarka SuperCharge 40 W umożliwiająca naładowanie baterii w ok. godzinę, natomiast wersja podstawowa telefonu zawiera ładowarkę 22,5 W.

Huawei P40 i Huawei P40 Pro – cena

Różnica w dostępnych funkcjach pociąga za sobą różnicę w kosztach. Podczas gdy za wyższy model Huawei P40 Pro przyjdzie nam zapłacić od 3500 zł do 4300 zł, w wypadku Huawei P40 cena wynosi średnio 2500-3000 zł. Podejmując decyzję, warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, czy będziemy korzystać z zaawansowanych funkcji aparatu, czy wystarczy nam jego okrojona – a i tak wyróżniająca się na rynku – wersja.

Jeżeli zdecydowałeś już, czy wolisz Huawei P40, czy Huawei P40 Pro, wejdź na Allegro i znajdź najlepszą ofertę.