Strona główna » Czym jest autocasco?
Technologia

Czym jest autocasco?

Wreszcie kupiłeś swój wymarzony, pachnący nowością samochód? Zanim zaczniesz cieszyć się komfortową jazdą, czeka Cię załatwienie niezbędnych formalności, w tym kupno ubezpieczenia. Coraz większa rzesza kierowców decyduje się poszerzyć obowiązkowy pakiet OC o polisę autocasco. Jakie korzyści niesie ze sobą wykupienie dodatkowej polisy? Sprawdź!

Nie daj się zaskoczyć!

AC, w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, jest nieobowiązkowe. Dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne kierowane jest do kierowców pragnących kompleksowo chronić swoje mienie przed zniszczeniem, uszkodzeniem i kradzieżą. Dzięki polisie AC nie musisz martwić się o szkody wyrządzone przez wandali, złe warunki pogodowe czy dziką zwierzynę na nieoświetlonej drodze. Wszystkie szkody powstałe na skutek tak zwanych zdarzeń losowych pokryje za Ciebie ubezpieczyciel. Na kupno AC najczęściej decydują się właściciele kosztowych oraz niegarażowanych pojazdów.

Podczas zawierania umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym sam decydujesz, jak szeroki zakres będzie miało ubezpieczenie (wszystkie szczegóły oferty określone są zawsze w „ogólnych warunkach ubezpieczenia”).

Ubezpieczenie? Nie przepłacaj!

Cena, jaką przyjdzie Ci zapłacić za dodatkowe ubezpieczenie, zależy od wielu czynników, przede wszystkim danych technicznych samochodu, jego marki, warunków określonych w umowie oraz oferty konkretnego ubezpieczyciela. Wbrew pozorom, wykupienie dodatkowej polisy nie musi okazać się ogromnym wydatkiem. Zanim podpiszesz umowę, warto sprawdzić propozycje różnych towarzystw. Na stronie punkta.pl znajdziesz przejrzysty, prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu bez problemu znajdziesz najkorzystniejszy wariant.

plus.pl ya.pl zobacz wiecej