Strona główna » Kiedy opłaca się sprzedać auto do skupu?
Technologia

Kiedy opłaca się sprzedać auto do skupu?

Skup aut w Gdańsku auto-skup24.pl

Z przeprowadzonych niedawno statystyk wynika, że Polacy w większości poruszają się starszymi modelami aut. Znajdujemy się pod tym względem w czołówce państw Europejskich, jednak w życiu każdego z nas przychodzi taki czas, kiedy trzeba pożegnać się z wysłużonym samochodem i wymienić go na lepszy model. Nie każdy z nas ma jednak czas oraz ochotę by poszukiwać nowego nabywcy dla swojego starego auta. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest skierowanie się do jednego ze skupu aut używanych, gdzie w szybki sposób możemy pozbyć się przestarzałego a nawet nie w pełni sprawnego auta.  Jak wygląda taka transakcja, jakie są ceny i czy istnieją jakieś dodatkowe koszty naliczane tytułem takich usług?

Czym jest skup samochodów używanych i jak działa?

Skupy, jak sama nazwa wskazuje zajmują się skupowaniem używanych pojazdów, a następnie ich odsprzedażą bądź demontażem i sprzedażą części. Warto tutaj zaznaczyć, że skup nie jest komisem, gdzie udostępniane jest jedynie miejsce dla auta oczekującego na nowego nabywcę. Skup aut sam w sobie jest klientem, zaś komis jedynie pośrednikiem w transakcji. Skorzystanie z usług skupu samochodów używanych jest zatem sposobem na szybkie pozbycie się niechcianego pojazdu i wyjściem dla wszystkich, którzy nie lubią marnować swojego czasu.

Cała transakcja ze skupem jest równie szybka co prosta. Wystarczy jedynie umówić dogodny dla nas termin dostarczenia auta do skupu, gdzie zostanie wycenione zgodnie z zasadami panującymi w danej firmie. Następnym krokiem jest podpisanie umowy kupna-sprzedaży oraz zgłoszenie w wydziale komunikacji faktu sprzedaży samochodu.

Należy również wspomnieć, że są skupy, które same zgłaszają się po umówiony pojazd. Jedną z takich firm jest skup aut w Gdańsku – Auto-skup24.pl, którego pracownicy wycenią auto pod wskazanym przez nas adresem a następnie przetransportują je do siedziby skupu lub na złomowisko.

Podpisanie umowy sprzedaży w skupie auto-skup24.pl

W jakich sytuacjach sprzedaż auta do skupu jest opłacalna?

  • Sprzedaż auta do skupu to rozwiązanie idealne dla każdego, kto nie ma czasu na długotrwałą sprzedaż pojazdu przez Internet i niekończące się odwiedziny potencjalnych kupców.
  • Skup aut to również miejsce gdzie możemy sprzedaż pojazd uszkodzony a nawet wrak niedopuszczony do ruchu. Nie musisz tutaj martwić się o niewygodne pytania dotyczące historii auta i wyszukiwanie przez kupca coraz to nowszych wad twojego auta.
  • Jest to również sposób na szybka gotówkę w sytuacji, gdy nie możemy czekać zbyt długo aż znajdzie się chętny do zakupu naszego samochodu. Większość transakcji ze skupami to kwestia jednego, góra dwóch dni.

Co wpływa na cenę auta?

Na cenę auta, jaką zaoferować może nam skup ma szereg istotnych cech auta wśród których najważniejsze są:

  • marka oraz model auta – droższe będą oczywiście te samochody, które posiadają opinie bezawaryjnych oraz najpopularniejsze modele na rynku.
  • rocznik – wiele skupów przyjmuje jedynie auta wyprodukowane od konkretnej daty inne zaś skupują każdy pojazd, wiadomo jednak, że im młodsze auto, tym większy będzie nasz zysk.
  • waga auta – im cięższy pojazd, tym większa będzie jego cena. Samochody osobowe cenione są najczęściej od 0,30zł za kilogram, natomiast auta ciężarowe oraz dostawcze mogą liczyć na nieco wyższą stawkę.
  • stan techniczny pojazdu – tutaj rachunek jest oczywisty, im bardziej zniszczone auto, tym niższa jego kwota. Szczególnie gdy jest mowa o wraku auta posiadającym jedynie kilka sprawnych części.
  • wygląd pojazdu – stan wizualny auta to również ważny aspekt rzutujący na cenę. Szczególną uwagę zwraca wygląd tapicerki oraz kolor lakieru.
  • dodatkowe wyposażenie pojazdu – każdy dodatkowy element wyposażenia, taki jak klimatyzacja czy podgrzewanie kierownicy to dodatkowe pieniądze w naszej kieszeni.

Sprzedaż auta na skupie jest bardzo dobrym pomysłem dla każdego kto w szybki sposób chce pozbyć się swojego starego samochodu lub potrzebuje natychmiastowego zastrzyku gotówki. To również w pełni legalny sposób na pozbycie się niechcianego i zbędnego auta.  Przed transakcją warto jedynie sprawdzić okoliczne punkty, by wybrać ten, który oferuje jak najwyższe stawki.