Strona główna » Sofa ogrodowa 3-osobowa – jaki mebel wybrać?
Dom i Wnętrze

Sofa ogrodowa 3-osobowa – jaki mebel wybrać?

Szeroki wybór mebli ogrodowych sprawia, że wybranie konkretnego kompletu może być problematyczne. Sofa ogrodowa 3-osobowa jest jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań – sofa taka może być wykorzystywana jako pojedynczy mebel, jak i element większego zestawu.

Praktyczna sofa ogrodowa 3-osobowa

Wygodna sofa ogrodowa 3-osobowa to strzał w dziesiątkę, kiedy poszukiwany jest mebel wygodny, trwały i funkcjonalny. Nowoczesne sofy tego typu tworzone są z różnych materiałów: technorattanu, tworzyw syntetycznych. Największym zainteresowaniem cieszą się sofy technorattanowe – doskonale wpisują się one w najnowsze trendy, mogą być wykorzystywane w aranżacjach minimalistycznych, skandynawskich czy rustykalnych. Atutem mebli tego typu jest bez wątpienia aluminiowy stelaż, który zapewnia niską wagę mebla.

Wielu posiadaczy ogrodów pyta również o sofy modułowe – taka sofa ogrodowa 3-osobowa składa się z kilku elementów, które mogą być wykorzystywane osobno lub też łączone. Wszystko to dzięki niewielkim złączkom. Meble modułowe uzupełniane są o miękkie poduszki i siedziska tapicerowane tkaninami o hydrofobowej strukturze. Niebanalnym sposobem na zaaranżowanie ogrodu są też sofy rattanowe.

Sofa ogrodowa 3-osobowa na tarasie

Sofa ogrodowa 3-osobowa to też pomysł na taras, który warto rozważyć. Sofę można ustawić w cieniu praktycznej pergoli, która nie tylko wyznaczy przestrzeń wypoczynkową, ale też skutecznie osłoni przed działaniem promieni słonecznych. Na tarasie warto też wykorzystać dodatkowe oświetlenie, które pozwoli stworzyć romantyczny nastrój wieczorami. Odpowiednie będą do tego zarówno lampy solarne, jak i eleganckie lampiony, w których wnętrzu ustawiana jest świeca. Lampiony znacząco poprawią też bezpieczeństwo poruszania się po tarasie po zmroku.