Strona główna » Czym jest budownictwo prefabrykowane?
Dom i Wnętrze

Czym jest budownictwo prefabrykowane?

Budownictwo prefabrykowane bazuje na gotowych elementach konstrukcyjnych, wyprodukowanych w hali produkcyjnej producenta. Mogą to być ściany, stropy czy elementy klatek schodowych. Zastosowanie prefabrykowanych ścian betonowych pozwala na szybkie stworzenie bezpiecznych i trwałych konstrukcji w krótkim czasie.

Budownictwo prefabrykowane – zastosowanie

Prefabrykowane ściany betonowe oraz inne elementy konstrukcyjne, produkowane w hali produkcyjnej, znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym. Korzysta się z nich przy budowie domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, budynków użyteczności publicznej, obiektów handlowych, budynków rolniczych. Budownictwo prefabrykowane opłaca się przy budowach inwestycji wielkich, jak osiedla mieszkalne czy biurowce, ale i małych, jak dom letniskowy.

Producenci prefabrykowanych ścian betonowych oferują ściany wewnętrzne i zewnętrze. Ściany wewnętrzne są idealnie gładkie, gotowe do wykończenia, zaś zewnętrzne mogą być gładkie lub posiadać wybraną fakturę. Produkuje się ściany nośne i działowe, elementy szybów wind i klatek schodowych czy stropów.

Oprócz prefabrykatów z betonu możliwe jest zamówienie gotowych elementów wielkogabarytowych ceramicznych czy drewnianych. Wybierając budownictwo prefabrykowane zamówić można niemal wszystko, co jest niezbędne do realizacji inwestycji.

Jak powstają prefabrykowane ściany betonowe?

Szczegóły takie jak geometria ścian prefabrykowanych, ilość i rozmieszczenie zbrojeń i innych elementów zamówienia opracowywane są w biurach projektowych. Inżynierowie pracujący nad projektem uwzględniają specyfikę konkretnego projektu architektonicznego oraz specyfikację zamówienia dostarczoną przez inwestora.

Można zamówić wykonanie ściany nośne i działowe, zarówno pełne, jak i posiadające otwory okienne i drzwiowe. Ściany wyposażone są również w otwory niezbędne dla poprowadzenia instalacji wodnych, elektrycznych, ciepłowniczych. W przypadku ścian zewnętrznych istnieje możliwość wyboru faktury powierzchni ściany.

Projekty te realizowane są na hali produkcyjnej, przy użyciu najlepszych materiałów i najnowocześniejszych technologii. Po przywiezieniu na budowę prefabrykowana ściana jest gotowa do zamontowania i dalszego wykończenia. Budynek zbudowany z prefabrykatów niemalże niczym nie różni się od elementu postawionego na miejscu. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania wyeliminować można problemy z zatrudnieniem na budowie, ale przede wszystkim postawić budynek szybko – bez względu na warunki zewnętrzne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny prefabrykowane ściany betonowe.

https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ ctraymartin.com https://beesafe.pl/porady/samochod-do-20-tys/