Strona główna » Okna PCV – jak zaplanować ich bezproblemową wymianę?
Dom i Wnętrze

Okna PCV – jak zaplanować ich bezproblemową wymianę?

Kiedy okna PCV należy wymienić na nowy model? Na co dokładnie powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie? Montaż i wymiana stolarki okiennej rodzi wiele pytań. Na część z nich postaramy się odpowiedzieć dalej, aby odpowiednio przygotować się do demontażu i montażu.

Okna PCV – dobra porada nigdy nie jest zła

Być może nasza wiedza odnośnie plastikowych okien jest duża i uznajemy, że nikt inny nie zna się na takich produktach lepiej od nas. Być może, że nasza wiedza jest równa zeru. W obu tych przypadkach pamiętajmy zawsze, że dobra porada nigdy nie jest zła. Przed zakupem okien warto porozmawiać ze specjalista z salonu, który powie nam jakie parametry techniczne ma dane okno. Pamiętajmy przede wszystkim o utracie ciepła i jej parametrach. Warto również zapytać podczas takiej rozmowy o bilans cieplny okna PCV, który jest możliwością energooszczędnego okna i zdolnością do pochłaniania ciepła z zewnątrz. 

A co ze starym oknem?

Wydawać by się mogło, że stare okno PCV należy tylko usunąć i wywalić. Otóż sprawa ma się trochę inaczej, ponieważ przyda nam się mała wiedza o nim. Po pierwsze jego wymiary – na rynku możemy nawet nie dostać okien w tym wymiarze, przez co dodatkowo będzie trzeba zmniejszyć wnękę okienną. W przypadku okna dachowego należy liczyć się z tym, że będzie trzeba wymienić demontaż dachówek lub znacznej powierzchni dachu. Zanim jednak to nastąpi należy skontaktować się z dekarzem, który oceni jakość poszycia dachowego i możliwości uszkodzenia konstrukcji podczas wymiany okien na nowe modele.