Strona główna » Lakierowanie zderzaka – praktyczne informacje
Motoryzacja

Lakierowanie zderzaka – praktyczne informacje

Nawet doskonały, ostrożny kierowca może stać się uczestnikiem kolizji. Do nieprzewidzianej sytuacji może dojść zarówno na ruchliwej drodze, jak i na parkingu. Nierzadko okazuje się, że pozostawiony przed blokiem samochód zostaje uszkodzony pod naszą nieobecność, a ustalenie sprawcy jest niemożliwe. Najbardziej narażoną na uszkodzenia częścią samochodu jest zderzak. Naprawa niewielkich uszkodzeń w tym obszarze często ogranicza się do lakierowania rys i otarć. Ile będzie kosztować Cię lakierowanie zderzaka w profesjonalnym zakładzie? Sprawdź!

Lakierowanie zderzaka – przybliżone koszty

Ile kosztuje lakierowanie zderzaka? Podanie konkretnej odpowiedzi na to pytanie jest niemożliwe. To, jaka kwota będzie znajdować się na rachunku wystawionym przez lakiernika, zależy od wielu czynników, począwszy od ilości włożonej w naprawę pracy, miejscowości, w której znajduje się zakład i jego renomy. Wbrew pozorom ceny tego typu usług nie są wygórowane. Przeważnie usunięcie zarysowań to wydatek rzędu 300-600 zł. Co ciekawe, producenci samochodów (w szczególności nowych modeli) nieco utrudniają lakiernikom pracę, stosując skomplikowane systemy łączenia zderzaków do auta. Głównym kosztem w usłudze jest więc nie samo lakierowanie, a zdejmowanie i zakładanie całego elementu.

AC – przezorny zawsze ubezpieczony

Koszty utrzymania samochodu są stosunkowo wysokie. Niespodziewane stłuczki i konieczność naprawy szkód mogą poważnie obciążyć domowy budżet. Możesz uchronić się przed nagłymi kosztami nieprzewidzianymi w budżecie, poszerzając polisę OC o dodatkowe ubezpieczenie AC. Nieobowiązkowa polisa chroni pojazd przed kradzieżą oraz całkowitym zniszczeniem i uszkodzeniem na skutek zdarzeń losowych. Dzięki dodatkowej polisie otrzymasz pieniądze na pokrycie szkody wyrządzonej nawet z Twojej winy.