Strona główna » Assistance – dobre ubezpieczenie samochodu
Motoryzacja

Assistance – dobre ubezpieczenie samochodu

Assistance to takie ubezpieczenie samochodu, jakie powinni wziąć pod uwagę nawet doświadczeni kierowcy. Po co? Aby nie musieć się niczym stresować. W szczególności, jeżeli chodzi o dalekie podróże poza dom. Co warto wiedzieć o takiej formie ubezpieczenia?

Assistance – pomoc w nagłych sytuacjach

Wiadomo, że takie ubezpieczenie samochodu może spowodować dodatkowe koszta, ale z drugiej strony, jest ono w stanie ocalić także m.in. wakacje. No bo co zrobić, jeżeli samochód psuje się w trakcie drogi? Dzwonić do ubezpieczalni, która może pomóc w szybkiej naprawie pojazdu lub też pomyśli o tym, aby podstawić coś na zastępstwo. Ewentualne rozwiązania zależne są od tego, z jaką dokładnie formą ochrony ubezpieczeniowej będzie miało się do czynienia. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają kilka takich ofert, jakie zawsze starają się dopasować do potrzeb danego użytkownika. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie samochodu Assistance?

Jest kilka takich czynników, które zawsze trzeba sprawdzić, aby wiedzieć, że wybiera się naprawdę rzetelną ofertę. Oto ich przykładowa lista:

  • zakres terytorialny polisy – najczęściej mowa jest o limicie kilometrów, jak również o tym, że ochrona obowiązuje tylko i wyłącznie na terenie Polski;
  • auto zastępcze – jak długo będzie można z niego korzystać na wypadek awarii;
  • limit kilometrów do holowania – ubezpieczyciele niekiedy zastrzegają sobie, że holują samochód tylko i wyłącznie do najbliższego warsztatu;
  • suma ubezpieczenia poszczególnych ryzyk – najważniejszy jest limit kosztu naprawy.