Strona główna » Zwrot podatku z Niemiec w Polsce – rozwiewamy wszelkie wątpliwości
Ciekawe

Zwrot podatku z Niemiec w Polsce – rozwiewamy wszelkie wątpliwości

Niemcy od lat znajdują się w ścisłej czołówce krajów, do których Polacy wyjeżdżają w  poszukiwaniu pracy. Wysoki poziom życia, atrakcyjne wynagrodzenie i rozbudowane pakiety socjalne oraz stosunkowo niewielka odległość od ojczyzny sprawiają, że to właśnie nasz zachodni sąsiad jest szczególnie popularną wśród emigrantów destynacją. Każda osoba pracująca na terenie Niemiec zobowiązana jest do rozliczenia się z zagranicznym fiskusem. Co warto wiedzieć o tej procedurze? Sprawdź!

Zwrot podatku z Niemiec w Polsce – profesjonalna pomoc

Osoby zarabiające poza ojczyzną nie są pozostawione same sobie. Na polskim rynku z powodzeniem działają biura, dzięki którym rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce staje się banalnie proste. Problem bariery językowej i dystansu przestaje istnieć. Doświadczeni specjaliści pomogą każdemu podatnikowi sprawnie przejść przez cały proces, począwszy od skompletowania dokumentów, poprzez wypełnienie druków, na kontaktach z urzędem kończąc.

Ulgi podatkowe

Każda osoba legalnie pracująca za Odrą i odprowadzająca podatki do niemieckiej kasy może korzystać z licznych ulg oraz pobierać świadczenia. Wśród dodatków, z których najczęściej korzystają zagraniczni płatnicy, wymienić możemy koszty kształcenia, koszt uzyskania przychodu, koszty utrzymania oraz tak zwane „szczególne wydatki” (na przykład płacone co miesiąc alimenty).

Kiedy pieniądze trafią na konto?

To, jak szybko pieniądze zasilą konto podatnika, zależy w dużej mierze od rodzaju pracy, jaką wykonywał on na terenie Niemiec, a więc urzędu, do którego trafia wniosek. W większości przypadków czas oczekiwania na decyzję podatkową wynosi maksymalnie 4 miesiące. W cierpliwość muszą uzbroić się pracownicy sektora budowlanego – w tym przypadku na pieniądze można czekać nawet pół roku.