Strona główna » Tusze HP. Oryginały czy zamienniki?
Ciekawe

Tusze HP. Oryginały czy zamienniki?

 

Drukarki HP to jedne z najpopularniejszych drukarek atramentowych. Konieczne do drukarek atramentowych tusze dostępne są w wielu miejscach, nie zawsze jednak w niskich cenach. Można kupować oryginalne tusze HP lub zamienniki, które są dużo tańsze. Co jest lepszą opcją? Czy zamienniki tuszy HP są warte zainteresowania? Czy warto ich używać?

Tusze oryginalne i zamienniki. Różnice

Najważniejszą różnicą pomiędzy oryginalnymi tuszami HP, a ich zamiennikami, jest cena. Oryginalne tusze HP są nierzadko bardzo drogie. Wiele oczywiście zależy od konkretnego typu tuszu HP, a także od tego, jaką cenę ustali sprzedawca, jednak z reguły tanio nie jest.

Tusze HP w wersji zamienniki, są dużo tańsze od oryginalnych. Nierzadko różnice w cenach sięgają kilkudziesięciu złotych. Czy jednak są dobrym wyborem? Tak, ale pod pewnymi warunkami.

Zamienniki, ale jakie?

Tusze zamienniki są niewątpliwe tanie, warto jednak pamiętać, że nie wszystkie sprawdzają się lepiej lub przynajmniej tak samo, jak tusze oryginalne. Tusze zamienniki to nic innego, jak tusze oryginalne, które zostały napełnione jeszcze raz. Oczywiście taki tusz nie ma już oznaczeń fabrycznych HP, występuje pod inną nazwą. Oznaczenie typu tuszu jest jednak takie samo. Jest wart zainteresowania pod warunkiem, że został odpowiednio napełniony. Niestety nierzadko jest inaczej. Oczywiście wszystkie są napełniane tak, by można było przy ich pomocy drukować, jednak wiele zależy od jakości samego tuszu i poziomu napełnienia. Zdarza się że zamienniki tuszy HP napełniane są mniejsza ilością tuszu niż tusze oryginalne. Owszem, są tańsze, ale szybciej się kończą, więc niezbędne jest kupowanie kolejnych. Koszty drukowania więc po prostu rosną. Niewątpliwie warto używać zamienników tuszy HP, jednak tylko tych wytwarzanych przez znane i cenione firmy.

Tusze oryginalne. Zawsze świetne. Czy można kupić je taniej?

Tusze oryginalne zawsze są wysokiej jakości. Nie ma problemu z drukowaniem przy ich pomocy. Cena jednak jest wysoka. Warto jednak pamiętać, że nie wszędzie musi tak być. Chcąc używać w swojej drukarce wyłącznie tuszy oryginalnych trzeba liczyć się z wydatkami, nie zawsze muszą być one niesamowicie wysokie. Szukając tuszy HP, warto porównywać ich ceny w różnych miejscach. Sensownym miejscem zakupu tuszy HP jest, poza wybranym sklepem, także Internet. Tam można tusze kupić o wiele taniej i nie musi wiązać się to z koniecznością doliczania koszów przesyłki. Rozsądny jest choćby zakup tuszy w Internecie, z opcją darmowej dostawy pod wskazany adres lub odbioru w sklepie stacjonarnym danej firmy.

Warto robić wszystko, by drukowanie przy pomocy drukarki HP było jak najtańsze. Starając się, można obniżyć koszty eksploatacji tego urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/cat-pol-1214553930-Tusze-zamienniki-HP.html.