Strona główna » Zima? Czas na nowe opony!
Motoryzacja

Zima? Czas na nowe opony!

Zima zbliża się wielkimi krokami. Coraz niższe temperatury i opady negatywnie wpływają na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem.  Podstawowym etapem przygotowania auta do jazdy po ośnieżonych drogach jest wymiana opon.

Kiedy wymienić ogumienie?

Nie czekaj z wymianą opon na pierwsze opady śniegu. Specjaliści zaznaczają, że opony powinno się wymienić na zimowe już wtedy, kiedy temperatura zacznie oscylować w granicach 7-6 stopni Celsjusza. Weź również pod uwagę, że wraz z rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego u wulkanizatorów pojawiają się spore kolejki. Warto więc odpowiednio wcześnie umówić się na wizytę.

Używane czy nowe?

Kupno używanych opon zimowych niesie ze sobą spore ryzyko. Używane wcześniej ogumienie może mieć ukryte wady, które stworzą zagrożenie podczas jazdy. Do użytku bezwzględnie nie nadają się modele posiadające jakiekolwiek nierówności, pęknięcia czy przecięcia, których wysokość bieżnika ma poniżej 4mm lub których bieżnik się odkleja. Zwróć również uwagę na datę produkcji opon. Unikaj tych, które wyprodukowane zostały pięć (lub więcej) lat temu. Wbrew pozorom kupno wysokiej jakości nowych opon nie musi być ogromnym wydatkiem. Okazję do niemałych oszczędności dają zakupy w Internecie. Na stronie motopiema.pl znajdziesz szeroki wybór wysokiej klasy opon w atrakcyjnych cenach.

Dlaczego to takie ważne?

Chcesz zaoszczędzić i z tego powodu rezygnujesz z wymiany opon letnich na zimowe? Zanim podejmiesz pochopną decyzję, lepiej zastanów się dwa razy. Szukanie oszczędności może Cię w tym przypadku wiele kosztować. Jadąc po śniegu z prędkością około 30 km/h  na oponach zimowych, droga hamowania może zostać skrócona nawet o 50% w porównaniu z jazdą na oponach przystosowanych do jazdy latem. Opony zimowe produkowane są ze stosunkowo miękkiej gumy charakteryzującej się dobrą przyczepnością do mokrej i zamarzniętej nawierzchni. Głęboki bieżnik ze specjalnymi rowkami lepiej oprowadza wodę i błoto, co niweluje ryzyko poślizgu.

https://chuck.com.pl https://brief.pl/ubezpieczenie-autocasco-co-trzeba-wiedziec-przed-zakupem-polisy/ http://www.plonsk24.pl/aktualnosc-9-4382-ubezpieczenie_oc_czym_jest.html