Strona główna » Ubezpieczenie szkolne dla wszystkich uczniów
Ciekawe

Ubezpieczenie szkolne dla wszystkich uczniów

Ubezpieczenie szkolne proponowane było kiedyś w formie grupowej. Już zaraz na początku września, podczas pierwszego zebrania. Teraz rodzice samodzielnie muszą postarać się o to, aby taki zakres ochrony wykupić dla swojego dziecka, uczęszczającego do szkoły lub przedszkola.

Ochrona nie tylko w szkole

Dlaczego ubezpieczenie szkolne jest dobre? Ponieważ zapewnia ochronę nie tylko na terenie placówki edukacyjnej, ale także poza nią. Tak, nawet jeżeli dziecko w czasie wolnym przewróci się na rowerze i np. złamie sobie nogę, rodzic może liczyć na wypłatę odszkodowania. Ile ono będzie wynosić? Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, jakie dokładnie zapisy znajdują się w OWU. Bardzo ważna kwestia – zapoznanie się z warunkami OWU. Niekiedy bowiem dana osoba jest pewna tego, że ma do czegoś prawo, a prawda jest zupełnie inna. Zanim umowa zostanie podpisana, cały zapis powinien zostać dokładnie przeanalizowany.

Gdzie kupić ubezpieczenie szkolne?

Praktycznie w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Wystarczy odwiedzić najbliższy punkt, aby przekonać się, że taka forma ubezpieczeniowa dostępna jest od ręki. Przy czym trzeba jednak przeanalizować to, co agent ubezpieczeniowy jest w stanie zaoferować. Nie trzeba nigdzie specjalnie jeździć, ponieważ wszystkie formalności można załatwić online. Wystarczy wejść na stronę danego towarzystwa ubezpieczeniowego lub też na witryny, które są specjalnie poświęcone ochronie szkolnej. Ta druga opcja jest najkorzystniejsza, ponieważ pozwala na porównanie poszczególnych ofert. 

Ubezpieczenie szkolne dla wszystkich uczniów