Strona główna » Spam internetowy
Technologia

Spam internetowy

Każdy użytkownik poczty elektronicznej z pewnością nieraz spotkał się z wiadomościami, które zaśmiecają jego skrzynkę. Tego typu wiadomości określane są mianem spamu. W jakim celu wysyłany jest spam? Czy należy na niego reagować?

Czym jest spam?

Spamem określić można wszystkie bezwartościowe e-maile wysłane masowo do użytkowników, którzy nie zamawiali i nie akceptowali otrzymywania tego typu korespondencji. Większość wiadomości ma jeden cel – kliknięcie w link, który przekieruje Cię na stronę jakiegoś produktu czy usługi. Wiadomości adresowane są do milionów użytkowników, a ich celem jest zwiększenie bazy potencjalnych klientów.

Spam – zagrożenie phishingiem

Niestety, tylko część wiadomości, jakie trafiają do naszej skrzynki ze spamem, ma na celu zainteresowanie nas jakimś produktem lub usługą. Wysyłanie maili często jest narzędziem służącym do przechwytywania ważnych informacji – danych logowania do stron bankowych, PayPala, operatora sieci telefonii komórkowej i tym podobnych. Zjawisko nielegalnego wyłudzania danych określane jest mianem phishingu i niestety jest coraz powszechniejszym problemem internautów. Aby uchronić się przed udostępnieniem poufnych danych hakerom, pod żadnym pozorem nie można reagować na podejrzane wiadomości i podczas logowania do swoich kont sprawdzać, czy witryna jest chroniona certyfikatem SSL.

Poczta bez spamu? To możliwe!

Prowadzisz swoją firmę i nie chcesz, aby do skrzynek Twoich pracowników trafiały niepożądane wiadomości? Doskonałym rozwiązaniem okaże się poczta e-mail bez spamu. Na polskim rynku z powodzeniem funkcjonują firmy dające możliwość wykupienia pojemnych skrzynek pocztowych wolnych od spamu, a tym samym  – od zagrożeń.

https://siteopia.pl/czy-rejs-statkiem-w-turcji-to-wycieczka-dla-calej-rodziny/ https://holard.net https://robobat-polska.pl