Strona główna » Nowoczesne materace w naszych sypialniach
Dom i Wnętrze

Nowoczesne materace w naszych sypialniach

Jak podnieść komfort naszego wypoczynku po długim i męczącym dniu? Najlepszym sposobem na relaks jest odpowiednio dobrany materac do spania. Współcześnie producenci oferują nam wiele interesujących produktów wypełnionych różnorodnymi strukturami. Który model okaże się najlepszy dla nas?

Różnorodność materaców do spania

Producenci oferują nam dzisiaj wiele interesujących modeli materaców do spania – przede wszystkim są to modele piankowe, których wnętrze wypełniają innowacyjne pianki i struktury. Najpopularniejszą jest pianka materacowa, którą zabezpieczono przed ugniataniem i odkształceniami. Jej jednolita struktura zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa, bioder i barków. Karbowana powierzchnia pianki materacowej przyczynia się do delikatnego masażu skóry i poprawienia ukrwienia.

Wewnątrz materaców piankowych znajdziemy również piankę wysokoelastyczną i piankę termoelastyczną Visco. Ta ostatnia mięknie pod wpływem ciepła ciała i dopasowuje się do jego kształtu za każdym razem. Materace 140×200 kieszeniowe to kolejny, chętnie wybierany model. W jego przypadku każda ze sprężyn zamknięta jest w materiałowej kieszonce, która zmniejsza ilość hałasu podczas pracy sprężyn. Sprężyny nie są połączone ze sobą, pracują punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku – to idealny model dla par.

Materace dla alergików

Wśród oferowanych materaców bez trudu znajdziemy również modele rekomendowane dla osób borykających się z alergiami. Nowoczesne materace wypełnione lateksem są dla nich idealne – lateks posiada porowatą strukturę, która sprzyja cyrkulacji powietrza i zahamowaniu namnażania drobnoustrojów wewnątrz materaca. Materace lateksowe zamknięte są w antyalergicznych pokrowcach z zamkami błyskawicznymi, które umożliwiają łatwe ich ściąganie.

https://inveno.com.pl https://medialdent.pl https://warshipsband.com