Strona główna » Funkcjonalna spacerówka – jaka?
Ciekawe

Funkcjonalna spacerówka – jaka?

Kiedy dziecko może już swobodnie siedzieć, należy wymienić zabudowaną gondolę na spacerówkę. Producenci sprzętu i artykułów dla dzieci oferują obecnie ogrom różnorodnych modeli różniących się od siebie designem, konstrukcją i funkcjami. Jak spośród wielu wariantów wybrać ten najlepszy? Na jakie parametry warto zwrócić uwagę? Sprawdź!

Lekki stelaż

Dla wielu rodziców, a w szczególności mam, wnoszenie wózka na piętro może być karkołomną misją. Aby maksymalnie ułatwić to zadanie i zapewnić komfort podczas codziennych spacerów, wybierz model o niewielkiej wadze. Nowoczesne wózki spacerowe oferowane przez czołowych producentów wykonane są z lekkich, ale odpornych i solidnych materiałów. Składane do kompaktowych rozmiarów konstrukcje nie tylko łatwo wnieść po schodach, ale również bez problemu można przetransportować je w niewielkim bagażniku.

Przemyślana konstrukcja

Nierzadko zdarza się, że maluch podczas spaceru utnie sobie drzemkę. W takiej sytuacji niezwykle przydatny okazuje się być wózek z rozkładanym oparciem. Aby dziecko mogło spokojnie spać w najwygodniejszej i zdrowej dla jego ciała pozycji, nie musisz go budzić, wystarczy jedynie opuścić oparcie.

Podczas wizyty w sklepie zwróć również uwagę, czy wybrany wstępnie model posiada regulowany podnóżek, który będziesz mógł dopasowywać do szybko zmieniającego się wzrostu dziecka.

Praktyczne dodatki

Przezorny rodzic podczas spaceru powinien być przygotowany na zmianę pogody. Cennym dodatkiem do wózka będzie nieprzemakalny, przezroczysty pokrowiec, który osłoni maluszka przed opadami. Ponadto, zwróć uwagę, czy budka wózka pokryta jest materiałem, który nie przepuszcza szkodliwego promieniowania UV. Mile widzianym elementem będzie również niewielki bagażnik umożliwiający przewożenie zakupów czy akcesoriów dziecięcych, uchwyt na kubek oraz torba.

museum.com https://www.travelmaniacy.pl/artykul zobacz wiecej