Strona główna » Funkcjonalna i estetyczna sypialnia w małym pokoju
Dom i Wnętrze

Funkcjonalna i estetyczna sypialnia w małym pokoju

Sypialnia w małym pokoju to małe wyzwanie dla naszych umiejętności aranżacyjnych? Nic bardziej mylnego, bowiem im wnętrze jest mniejsze, tym kłopot przybiera większy rozmiar. Na co powinniśmy zdecydować się w sypialni minimalnych rozmiarów, aby z wielką przyjemnością wracać tam na odpoczynek?

Sypialnia w małym pokoju – łóżko

Przede wszystkim skupmy swoje siły na łóżku, które stanowi centrum takiego miejsca. Przy dwóch osobach łóżko powinno zmieścić materac o minimalnej szerokości 140 cm. Przy jednej osobie szerokość tego materaca wynosi 90cm. Sypialnia w małym pokoju powinna mieć łóżko funkcjonalne, czyli takie na którym nie tylko będzie można się wyspać, ale również będzie można coś schować. Idealnie sprawdza się tutaj łóżko ze specjalnym podestem. Pod spodem można umieścić szuflady, gdzie będzie można schować dodatkową pościel lub też inne potrzebne rzeczy nam w tym pomieszczeniu.

Minimalne wyposażenie

Jeżeli chodzi o resztę wyposażenia, to sypialnia w małym pokoju nie powinna zawierać wielkiej ilości wyposażenia. Samo łóżko nie powinno zawierać zbędnych zdobień, a już na pewno nie może to być model z fantazyjnym baldachimem. Do tego należy kategorycznie zrezygnować z rzeczy, które są nam tutaj zbędne. Może się to okazać, że znajdzie się w sypialni tylko malutki, nocy stoliczek i nic więcej. Całkiem możliwe, że komoda z bielizną sypialnianą znajdzie swoje miejsce w zupełnie innym miejscu. Dzięki temu uda nam się uzyskać harmonię tak bardzo potrzebną nam do odpowiedniego wypoczynku. 

 

https://speedladies.pl/news/item/1064-co-obejmuje-ubezpieczenie-motocykla https://bia24.pl/kategorie/dom-i-zdrowie/co-poza-ubezpieczeniem-oc-jaka-polise-wybrac.html https://viptravel.com.pl