Strona główna » Dlaczego nie warto rezygnować z wanny?
Dom i Wnętrze

Dlaczego nie warto rezygnować z wanny?

Brak czasu, życie w ciągłym biegu, makijaż i śniadanie w drodze – czy tak wygląda każdy Twój dzień? Taki styl życia przekłada się również na inne nasze codzienne czynności – wszystko musi być szybko i zapięte na ostatni guzik. A gdy zamarzy nam się relaksująca kąpiel, okazuje się, że w łazience nie mamy wanny, bo preferujemy również szybki prysznic.

Dlaczego nie warto rezygnować z wanny?

Prysznic ma niewątpliwe zalety, ale wiesz o tym, że dużo łatwej utrzymać czystość w wannie niż pod prysznicem? Odpada uciążliwe czyszczenie wodą z octem szyb po wodnych zaciekach, które wcale nie chcą schodzić. Z wanną nie ma takich problemów, a do tego możesz od czasu do czasu wziąć relaksującą kąpiel.

Jeśli jednak to prysznic zdecydowanie bardziej preferujesz, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na wyjątkowo wygodne rozwiązanie, jakim jest wanna z prysznicem. Wtedy możesz w zależności o preferencji zażywać jednego i drugiego. W ten sposób zyskujesz czas, który musisz przeznaczyć na sprzątanie łazienki.

Jaką wannę wybrać do łazienki?

Wanny prostokątne to najbardziej klasyczne i uniwersalne rozwiązanie. Dodatkowo możliwe jest zmieszczenie jej w prawie każdym metrażu. Jeśli więc dysponujesz niedużą łazienkę, to taką wannę z pewnością zmieścisz w rogu lub wzdłuż ściany. Również w bardzo łatwy sposób można ją obudować. Wystarczą do tego celu płyty kartonowo-gipsowe, płytki ceramiczne lub specjalne panele.

Zdecyduj również o materiale, z jakiego ma być wykonana. Jeśli narzekasz na brak czasu, to najprostszym wyborem są wanny prostokątne akrylowe. Są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości, nie tworzą się na nich zacieki i przebarwienia. Dość dobrze również trzymają ciepło i są lekkie. Do wyboru masz jeszcze miedziane, stalowe czy żeliwne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Niektóre wanny prostokątne mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria jak zagłówki czy specjalnie wyprofilowane siedziska oraz miejsca na mydło czy kosmetyki. Jest to na pewno również duże udogodnienie. Wanna oczywiście też może być różnych rozmiarów, Wybierz taki, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom.

Większość modeli przeznaczona jest do korzystania z baterii ściennej. Stosunkowo rzadziej mają otwór na baterię sztorcową. To, na jaki model się zdecydujesz, uzależnione jest od Ciebie. Na pewno jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Wizualnie również może się różnić, więc warto wziąć pod uwagę styl całej łazienki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.