Strona główna » Czym powinien wyróżniać się komputer przemysłowy?
Ciekawe

Czym powinien wyróżniać się komputer przemysłowy?

Komputery przemysłowe występują w wielu różnych wariantach. Nie przypominają one modeli komercyjnych, które spotykamy np. w biurach. Wybór odpowiedniego sprzętu nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Należy uwzględnić wiele różnych czynników, które bezpośrednio wpływają na komfort i swobodę użytkowania. Jest to inwestycja na lata, a więc powinna ona zostać przemyślana.

Odporność na warunku przemysłowe

Komputer przemysłowy jest narażony na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. To właśnie dlatego urządzenie powinno zostać wykonane z mocnych materiałów, które pozostaną w nienaruszonym stanie przez długi czas. Przede wszystkim sprzęt powinien być odporny na zapylenie. W fabrykach i zakładach przemysłowych nie można całkowicie wyeliminować kurzu i innych zanieczyszczeń. Jakość powietrza znajduje się zwykle na niskim poziomie.

Ponadto komputery przemysłowe nie mogą być podatne na wstrząsy, czy też drgania. Dobrej jakości sprzęt posiada obudowę odporną na zalania, skrajne temperatury, czy też zakłócenia elektromagnetyczne. Tylko wtedy można mieć pewność, że niezawodnie posłuży on przez długi czas. Nie zapominajmy, że nawet najdrobniejsza usterka jest sporym problemem.

Żywotność sprzętu

Cykl życia komputera przemysłowego jest o wiele dłuższy, niż standardowego modelu. Oczywiście urządzenie jest droższe, jednak może ono pracować w ekstremalnych warunkach. Cechuje się ono również ponadprzeciętnymi parametrami technologicznymi. To również ma ogromne znaczenie.

Panelowe komputery przemysłowe zwykle umieszczane są w ścianie. Wymiana poszczególnych komponentów bywa problematyczna. Wysokiej klasy modele wykonywane są wyłącznie z komponentów wytrzymałych, które nie wymagają czasochłonnej konserwacji. Taki sprzęt może być eksploatowany non stop – nie trzeba obwiać się o jego przeciążenie.

Możliwość dopasowania do potrzeb

Każdy użytkownik posiada zupełnie inne potrzeby. Wiele zależy od tego, do jakich celów będzie wykorzystywany komputer przemysłowy. Bez większych trudności można jednak znaleźć model, który zostanie elastycznie dopasowany do indywidualnych preferencji.

Bezproblemowa obsługa sprzętu ma wielki wpływ na procesy zachodzące w danym przedsiębiorstwie. Na uwagę zasługuje fakt, że większość komputerów przemysłowych można zmodernizować. Dzięki temu urządzenie będzie rozwijać się wraz z firmą.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem

live url zobacz wiecje live url