Strona główna » Aparat do kriolipolizy
Ciekawe

Aparat do kriolipolizy

Walka z nadmierną tkanką tłuszczową na udach czy na brzuchu bywa długa, nużąca, a na jej efekty często musimy długo czekać. Klasyczne metody walki z tym problemem okazują się nieskuteczne. Dzisiaj kliniki medycyny estetycznej i liczne gabinety kosmetyczne proponują nam kriolipolizę – aparat do kriolipolizy pozwoli na skuteczne rozprawienie się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jak to możliwe?

Czym jest kriolipoliza?

Innowacyjny zabieg kriolipolizy wykorzystuje możliwość oddziaływania niskimi temperaturami na tkankę tłuszczową. Niska temperatura sprawia, że komórki tłuszczowe zostają uszkodzone. Zaleta kriolipolizy jest fakt, że to wyłącznie tkanka tłuszczowa jest uszkadzana – tkanki okalające i sąsiadujące nie są podatne na działanie niskich temperatur. Kriolipoliza uznawana jest dzisiaj za jeden z najskuteczniejszych i najmniej inwazyjnych zabiegów związanych z walką z tkanką tłuszczową. Najlepsze efekty zabiegu uzyskuje się, kiedy ilość tkanki tłuszczowej nie jest duża. W przypadku większej tkanki tłuszczowej konieczne jest powtórzenie zabiegu dla uzyskania optymalnych efektów. Aparat do kriolipolizy znajdziemy w klinikach medycyny estetycznej, ale też w salonach kosmetycznych i zabiegowych.

Jak działa aparat do kriolipolizy?

Wiele osób zastanawia się: jak działa aparat do kriolipolizy? W jego przypadku przykłada się głowicę do wybranego fragmentu skóry. Głowica zasysa skórę i przez czas ok. 45 minut oddziałuje ona niską temperaturą na naskórek. Po upływnie określonego czasu zabieg kończy się, a efekty jego działania widać po ok. 2 tygodniach. Czas w jakim organizm usuwa martwą tkankę tłuszczową to ok. 6 tygodni. Po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu, aby uzyskać lepszy efekt. Przeciwwskazaniem do wykonania kriolipolizy jest ciąża, ale również choroby wątroby czy cukrzyca.