Dom i Wnętrze

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Szukając pierścionka zaręczynowego mężczyźni skupiają się zazwyczaj na cienie i… opinii sprzedawców w sklepach jubilerskich. Dzisiaj kupno takiego pierścionka jest jednak prostsze, niż nam się wydaje. Poza klasycznymi salonami jubilerskimi mamy do dyspozycji również wiele profesjonalnych sklepów jubilerskich w sieci. Mogą nam one zaproponować nie tylko atrakcyjne ceny, ale i znacznie ciekawszy asortyment!

Model i kruszec

Bez wątpienia najczęściej kupowanymi pierścionkami zaręczynowymi są pierścionki złote, które w swojej koronie posiadają diament. Taki model jest uniwersalny, i wg. Wielu salonów jubilerskich: najbardziej pożądany przez kobiety. Warto jednak wspomnieć, że diament diamentowi nie równy – zanim wybierzmy się do sklepu kupować pierścionek zaręczynowy dla wybranki warto rozeznać się w wielkości kamieni, karatach oraz wszelkich parametrach, które wyróżnia się w diamentach.

Wybór próby złota wydaje się być oczywisty – złoto o próbie 585 jest najczęściej zalecane, gdyż posiada ono doskonały stosunek złota do innych stopów, przez co jest wysoce odporne na uszkodzenia, działanie wody, odkształcenia.

Kolorowy kamień szlachetny w pierścionku zaręczynowym

Diamenty to nie jedyne kamienie, które możemy wybrać jako ozdobę pierścionka zaręczynowego. Znając upodobania przyszłej narzeczonej możemy wybrać niebieski kamień szlachetny, taki jak tanzanit, szafir czy topaz i to nim ozdobić wybrany pierścionek. Wymienione kamienie szlachetne doskonale prezentują się w towarzystwie zarówno białego, jak i żółtego złota i z pewnością wyróżnią się pośród innych pierścionków. Szukając idealnego kamienia pamiętajmy o tym, aby sprawdzić jaką wartość posiada on w skali Mohsa – skala ta określa twardość kamienia i jego odporność na uszkodzenia.

 

 

medialdent.pl https://mielec-ubezpieczenia.pl rosequarterdevelopment.org